Przebywanie w Krakowie

Jednym z globalnych problemów w lwiej części miast w Polsce jest stan dróg. Polskie miasta nie są dostosowane do tak ogromnego nasilenia korków, jaki powstał poprzez wzrost ilości samochodów na krajowych drogach. Dlatego jedną z najbardziej istotnych inwestycji które musi rozpocząć niemalże każda gmina jest inwestycja w transport i infrastrukturę komunikacyjną. Nawierzchnie drogowe i transport miejski to priorytet, który pozwoli polepszyć zadowolenie krakowian a także usprawni integralność infrastruktury Krakowa.

Wśród okolicznych miast, inwestycje drogowe w grodzie Kraka mocno się wyróżniają. Krakowianie w referendum opowiedzieli się za budową metra, jednak przed tym jak ono powstanie, w komunikację autobusową i tramwajową i drogi trzeba zainwestować sporo środków . Spośród ważniejszych decyzji finansowych warto wymienić:
całkowicie napędzaną elektrycznie linię autobusów – jedyną w Polsce,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec PKP wraz z miejscem handlowym.
Poza tym, w planach Kraków ma budowę przynajmniej kilkanaście nowych dróg dojazdowych pomiędzy już wybudowanymi drogami oraz naprawy istniejących połączeń tramwajowych i dróg dojazdowych.
Mieszkańcy napraw nie lubią – utrudnienia w poruszaniu się i dotarciu do pracy dają się im we znaki na co dzień. Trzeba zaś pamiętać, że bez inwestycji infrastruktura nie może się poprawić i by było lepiej, trzeba wytrwałości. Kraków centrum konferencyjne
Inwestycje w komunikacje to nie jedynie kolejne drogi, jak również doskonalszej jakości powierzchnia dróg, która będzie bardziej trwała i wytrzymała. ( kolejnym z przykładów może być ścieralna nawierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka i na zachodniej jezdni Wadowickiej). Oczywiście, miasto potrzebuje dodatkowo kolejnych zmian i nowych pomysłów, by jeździło się po nim dobrze. Nie tylko samochodem, ale również tramwajami. Ale da się zauważyć jasno, że całość jest na prostej drodze do tego, by mieszkańcom żyło się tu naprawdę wygodnie i z zadowoleniem.