Krakow Restaurant

Wyjątkowa kuchnia włoska
Pragniesz smacznie zjeść? Wśród wielu alternatyw, jakie oferuje kuchnia europejska należy zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Dlaczego? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to kalejdoskop aromatów, kolorów oraz spora porcja składników odżywczych.

Charakterystyczne włoskie smaki

Naszym rodakom włoska kuchnia, łączy się prawie zawsze z pizzą i makaronem i ewentualnie z winem. Podczas gdy włoska sztuka kulinarna to również takie przysmaki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Podstawowe włoskie dania

Pasty to baza włoskiej kuchni. Włosi gotują pasty w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie trudno wymyśleć produkty których nie można dodać do makaronu. Krakow Restaurant Ryby, różne rodzaje mięs, np. jagnięce czy drobiowe i rożnorodne warzywa, sprawiają, że pasty nie są w stanie się znudzić.

Następnym typowym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech lecz z Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoska potrawa. Dobra włoska pizza powinna mieć cienkie ciasto i mała ilość składników. Najprostsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Prawdziwie włoska pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być szczupły.

Włoskie dania to znacznie więcej niż jedynie pizza i pasta. To też lasagne, focaccia, ravioli oraz szeroki wybór deserów – np. tiramisu czy panettone. Odwiedzając włoską restaurację nie można nie skosztować wina czy dojrzałych serów- ricotty, mozarelli lub grana padano.
Zobacz film